Jak wymienić baterię w telefonie?

Czy moja bateria działa prawidłowo?
Czy ten objaw świadczy o uszkodzeniu? Jak naprawić moją baterię?
admin_panel_settings
Admin
2021-05-17 14:02:39

Jak wszyscy wiemy każdy telefon do działania potrzebuje odpowiedniej baterii. Mogą być one większe lub mniejsze, jednak wszystkie działają tak samo.

Niestety jak każda inna część w naszym telefonie, również bateria może się zepsuć, lub po prostu zużyć. W takim wypadku nie naprawimy naszej baterii a jedynym rozwiązaniem jest jej wymiana.

Objawy uszkodzonej lub zużytej baterii

Pierwszy i najbardziej oczywisty objaw to szybka utrata energii. Jeśli nasza bateria rozładowuje się o szybciej niż zwykle, lub nie ładuje się wcale, wiemy, że jest z nią coś nie tak.

Niektóre baterie przy dłuższym użytkowaniu, mimo uszkodzenia potrafią puchnąć co grozi jeszcze poważniejszym uszkodzeniem, lub w ekstremalnych przypadkach nawet wybuchem baterii.

Kolejne co powinno zwrócić naszą uwagę to procent naładowania tuż po odłączeniu ładowarki. Jeśli przy naładowaniu 100% odłączymy ładowarkę i nagle poziom spada do 95%, oznacza to iż nasza bateria nie trzyma już pełnej mocy.

Jak wymienić baterię w naszym telefonie

W poprzednich starszych modelach telefonów wymiana baterii była niezwykle prosta wystarczyło zdjąć tylną klapkę, wyjąć baterię i wymienić ją na nową. Pięć minut pracy i po problemie.

Niestety obecnie możliwość demontażu telefonu została mocno ograniczona i bez odpowiednich narzędzi nie jesteśmy w stanie wyjąć baterii. W takim wypadku trzeba udać się do serwisu naprawczego gdzie w przeciągu kilku minut nasza bateria zostanie wymieniona przez profesjonalistów. Oczywiście możemy skusić się na zakup urządzeń do demontażu, jednak bez odpowiedniej wiedzy możemy uszkodzić nasz telefon i ponieść większe koszty niż zakładaliśmy.

Kilka wskazówek jak dbać o baterię:

Nie ładujmy naszego telefonu przez całą noc, ciągłe rozładowywanie i doładowywanie baterii w ciągu kilku godzin, bardzo źle wpłynie na żywotność naszej baterii, a także uszkodzi naszą ładowarkę.

Starajmy się rozładowywać telefon do kilku procent zanim go ponownie podłączymy do ładowarki, bateria na poziomie 80 czy 70% nie wymaga ładowania.

Systematycznie sprawdzajmy poziom nagrzania telefonu podczas ładowania, jeśli temperatura wyda nam się za wysoka odłączmy telefon i sprawdźmy co jest nie tak.

Poradnik miał na celu zarówno pomoc w przypadku wymiany baterii naszego telefonu, jak i dbanie o naszą baterię. Mamy nadzieje, iż dzięki tym kilku prostym poradą będą państwo dłużej cieszyć się swoim telefon na każdej baterii.

Array ( )