Apple iPhone wyświetlacze, rodzaje, historia

Rodzaje i typy LCD w urządzeniach marki Apple.
Nie wiesz jaki posiadasz ?
admin_panel_settings
Admin
2021-04-09 11:16:52

Nie ma drugiej, tak dobrze znanej marki jak Apple

Firma Apple tworzy dla nas swoje iPhony już od 13 lat. Za każdym razem oferuje lepszy produkt pod względem wyglądu czy części z jakich składa się urządzenie.
Pierwsze co rzuca się w oczy gdy kupujemy nowy telefon to jego wyświetlacz. W tym artykule przedstawimy krótką historię wyświetlaczy użytych w telefonach Apple.

(Internet)

Wszystko zaczęło się w 2007 roku gdy na rynku zadebiutował pierwszy model o nazwie iPhone nazywany również iPhone 2G czy iPhone 1.
Posiadał on multi-dotykowy ekran o wielkości 3,5 cala z rozdzielczością 320 × 480 pikseli przy 163 ppi.
Ukazany obraz był pełen kolorów i bardzo wyraźny w przeciwieństwie do konkurencji co zapewniło firmie Apple sprzedaż w wysokości 6,1 sprzedanych sztuk.
Dodatkowo pod ekranem znajdował się fizyczny przycisk, który przenosił nas do głównego ekranu. W nowszych modelach pozwalał nie tylko na dostęp do menu, ale również posiadał wbudowany skaner linii papilarnych który pozwalał odblokować ekran urządzenia.

(Internet)

Kolejną rewolucją był autorski system Apple o nazwie Retina wprowadzony w model iPhone 4. Jego zastosowanie pozwoliło polepszyć jakość wyświetlanego obrazu dzięki rozmyciu pikseli, co powoduje wrażenie ostrzejszego i wyraźniejszego obrazu względem poprzedników.

Technologia Retina jest stosowana do dzisiaj we wszystkich produktach Apple, zmieniła się jednak nazwa technologii. W oparciu o urządzenie jakie posiadamy możemy mieć do czynienia z "Retina HD display", "Retina 4K/5K display", "Super Retina HD display", "Super Retina XDR display", oraz "Liquid Retina display".

(Internet)

Do roku 2017 wszystkie modele Apple korzystały z technologii LCD,
jednak w 2017 roku zaczęto używać nowego rodzaju ekranów OLED użytego pierwszy raz w modelu iPhone X. Telefon posiada ekran wielkości 5.85 cala i rozdzielczości 2435 na 1125 pikseli przy 458 ppi.

Nowe ekrany okazały się o wiele lepsze niż poprzednie ekrany LCD, zapewniały lepszą jakość kolorów, lepszą czerń czy kąty widzenia.
Wprowadzona została również nowa metoda ochrona ekranu za pomocą wymiany jonów i dotyk 3D.

Nowy rodzaj ekranu okazał się tak popularny, iż używa się go nawet teraz w najnowszych modelach jak iPhone 11 czy iPhone 12 Pro Max.
Jedyne zmiany jakie zapewniają nowsze modele to inna wielkość czy rozdzielczość ekranu, jednak użyta jest ta sama technologia.

Firma Apple usunęła również fizyczny przycisk pod ekranem, co pozwoliło zwiększyć wielkość ekranu oraz polepszyło jakość wyświetlanych materiałów.

Posiadacze nowych telefonów iPhone mogą odblokować swój ekran za pomocą wbudowanego w wyświetlacz czytnika linii papilarnych, lub skanera twarzy za pomocą kamery umiejscowionej na froncie urządzenia.

(Internet)

Jeśli posiadacie telefon firmy Apple, jednak został on uszkodzony lub nie działa poprawnie, możecie go łatwo wymienić w autoryzowanych serwisach Apple, lub u ich partnerów. Serwisy pogwarancyjne również pomogą w takiej sytuacji.

Array ( )