Kilka porad dla posiadaczy smartfonów

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy pokazać wam kilka nowych zastosowań i usprawnień dla waszego smartfona.
admin_panel_settings
Admin
2021-05-04 15:08:44

Wszyscy wiecie, że wasz smartfon może mieć zastosowanie w wielu sytuacjach. Potrafi nie tylko dzwonić czy wysyłać wiadomości. Pozwala na szybki i łatwy dostęp do internetu, robi zdjęcia czy nagrywa filmy.

Jednak czy wiedzieliście, że może on uratować wasze życie? Może robić zdjęcia podczas kręcenia filmów, czy używać światła od flesza gdy ktoś dzwoni?

Wszystkie te rzeczy znajdziecie w tekście poniżej.

Informacje alarmowe:

W przypadku nieszczęśliwego wypadku, który mamy nadzieje nigdy was nie spotka, możecie pomóc osobom które chcą ratować wasze życie.

Dzięki tej funkcji możecie podać informacje takie jak imię i nazwisko, grupa krwi, alergie, wiek czy numery alarmowe do bliskich osób.

Wyżej wymienione informacje pokażą się na zablokowanym ekranie bez dostępu do telefonu.

Jeśli chcecie używać tej funkcji w systemie Android wystarczy przejść do zakładki o telefonie następnie informacje alarmowe.

W przypadku systemu iOS przechodzimy do aplikacji zdrowie i klikamy na Medical ID.

Zdjęcia podczas kręcenia filmów:

Jeśli chcecie zrobić zdjęcie podczas kręcenia filmu wystarczy nacisnąć biały prostokąt obok kółeczka nagrywania gdy kręcony jest film. Dzięki temu możecie uchwyć interesujący moment który następnie możecie oprawić, lub wykorzystać jako zdjęcie poglądowe do filmu. Funkcja ta dostępna jest zarówno w systemie iOS i Android.

Często gdy jesteśmy w ciemnym pomieszczeniu a nasz telefon zaczyna dzwonić mamy problem z jego odnalezieniem. Sytuacja jest jeszcze gorsza jeszcze gorsza gdy nasz smartfon leży na ekranie i nie widzimy żadnego światła, a mamy wyciszony dźwięk. W takiej sytuacji warto włączyć opcje błyskania flesza od aparatu gdy dzwoni nasz telefon. Funkcja ta dostępna jest w systemie iOS jak i na Androidzie. Niestety nie wszystkie modele są w nią wyposażone w starszych modelach może pojawić się potrzeba pobrania specjalnej aplikacji np. Flash Alerts.

Aby włączyć powiadomienia w systemie iOS przechodzimy do zakładki ogólne, dostępność LED flash for Alerts.

W przypadku androida wybieramy ustawienia, dostępność i słuchanie.

Tym razem to wszystko następnym razem przybliżymy wam inne przydatne funkcje jak możecie znaleźć nie tylko w smartfonie ale w samochodzie czy komputerze.

Array ( )